ID: 55778
Ski-doo Expedition Xtreme 850 -21
178.900,00kr
Inga erbjudanden publicerade.
Beskrivning
För de som behöver utforska vintern utöver de dagliga sysslorna erbjuder Expedition Xtreme på REV Gen4-plattformen tuff körning vid sidan av leden och kraftfulla prestanda med 850 E-TEC som överträffar förväntningarna på en sport- och arbetsskoter.
Branschens kraftfullaste tvåtaktsmotor*. Den pumpar ut 10 hästkrafter mer (165 hk) än föregångaren, men det är responsen som verkligen imponerar. Med den nya pDrive-primärvariatorn har motorn 30 % snabbare respons* än 800R E-TEC, vilket ger dig ögonblicklig kontroll.
Racingbeprövad aluminiumstötdämpare med verktygslös justering av kompressionsdämpningen Renoveringsbara.
Liknande geometri och styrningsegenskaper som med RAS 3-mountainfrontpartiet ger goda köregenskaper och ansträngningslös styrning både på leder och i terräng. Optimerad för crossoverkörning med två valbara spårviddslägen: 1020 mm eller 975 mm.
Boka din nya Ski-doo innan 31/5 och få 6000:- i rabatt!